czwartek, 25 września 2008

24-09-2008 Pirates of the Spanish Main - The Lady's Favor #3

Ta sesja wypadła dość spontanicznie - zwoływałem ją we wtorek. Ponownie graliśmy u Funia.

Gracze:
Nie udało się tym razem wezwać Ravena, który prawdopodobnie obija się teraz gdzieś we Włoszech. Pozostali gracze pojawili się w komplecie, a do tego w miarę punktualnie.

Przebieg sesji:
Zaczęliśmy od rzeczy przyjemnej, czyli od rozwoju mnicha. Funio postanowił wykupić Stealth na d4.

19 czerwca 1745, posiadłość barona Pettigrew.

Bohaterów budzi kubeł zimnej wody i baron wypytujący ich o cel tej niespodziewanej wizyty. Zamiast grzecznie odpowiadać, zaczynają stawiać opór, co sprawia, że McLoy pada nieprzytomny po ciosie nożem zadanym przez Pettigrew. Ponieważ reszta drużyny nadal odmawia współpracy, Finishing Move kończy żywot Irlandczyka. Baron opuszcza pomieszczenie, dając BG czas na zastanowienie się nad swoim losem. Ci oczywiście uwalniają się z więzów i próbują uciec przez okno. Kara -3 do testów z powodu ran sprawia, że Denzel spada i ponownie traci przytomność. O'Malory mimo pogoni barona ucieka w dżunglę (miałem bardzo słabe rzuty na bieganie), a następnie przedostaje się do Port Royal i namawia Virginię do ucieczki. Jednocześnie nie ma pomysłu na to, jak tę ucieczkę przeprowadzić. W tym samym czasie Denzel budzi się po raz kolejny. Tym razem stoi na beczce z pętlą założoną na szyję i w tych okolicznościach idzie na współpracę z baronem. Ten wypuszcza Smitha, któremu pozwala uwolnić starego Cottona w celu odnalezienia miejsca zakopania skarbu. Daje mu nawet 500$ na opłacenie statku. W zamian zatrzymuje Franka jako zakładnika. Jebediah Cotton sugeruje ucieczkę karocą, co kończy się na jednym z drzew. Dalszą drogę do Port Royal uciekinierzy przebywają pieszo. Tutaj cała drużyna ładuje się na statek.

W tym momencie Ryhu stworzył nową postać, a Funio poszedł po zaopatrzenie do sklepu.

Ricarrdo Cavelliera - Portugalczyk, który zaokrętował się na ten sam statek, co pozostali BG, chciał dopłynąć na Kubę; Rank: Novice, XP: 1; Agility d8, Smarts d6, Spirit d4, Strength d8, Vigor d6; Boating d6, Climbing d4, Fighting d8, Gambling d6, Intimidate d4, Notice d6, Riding d4, Shooting d4, Streetwise d6; Hindrances: Code of Honor, Loyal, Wanted (Minor); Edges: Fencing Academy (Academia de Hierro), Florentine.

Ryhu na początku dał Dodge zamiast Florentine. Dopiero podczas pisania tego raportu zauważyłem, że bez tego drugiego Edge'a nie mógł wziąć szkoły szermierczej, a wcześniej zaufałem Ryhowi, który mówił, że wszystkie wymagania spełnia.


24 czerwca 1745, gdzieś na morzu.

Testy Vigoru są nieudane, więc kary z ran nie maleją. Jedynie Jebediah Cotton dochodzi do siebie. Tego dnia BG dostrzegają inny statek podążający ich śladem.

27 czerwca 1745, wyspa skarbów.

Statek bohaterów dociera do wyspy, na której Cotton zakopał francuski żołd. Ricarrdo decuduje się pozostać na statku, reszta graczy natomiast wraz z Jebediah i Virginią wsiada do szalupy. Przedzieranie się przez dżunglę w czasie burzy owocuje testami Vigoru, które niezdane przeradzają się w 1 Fatigue. Po kilkugodzinnym kopaniu odnajdują kilka skrzyń. Zgodnie z umową z kapitanem statku muszą poczekać do rana. W nocy atakuje ich czterech głodnych tubylców. W czasie walki Ryhu prowadził Jebediah, a Funio Virginię. Denzel pada nieprzytomny, ale bohaterom udaje się wygrać walkę.

28 czerwca 1745, wyspa skarbów.

Bohaterowie wracają na statek wraz z sześcioma skrzyniami.

29 czerwca 1745, gdzieś na morzu.

Najpierw testy Vigoru, z których wychodzi tylko ten wykonywany przez Roberta. Tego dnia dochodzi do bitwy ze śledzącym bohaterów statkiem. Kapitan piratów ma lepsze rzuty niż dowódca statku BG, więc ostatecznie piraci przystępują do abordażu. Walka 8 piratów + kapitan vs 3 BG + 6 żeglarzy + kapitan + Virginia + Jebediah zajęła nam około godziny - Funio kontrolował Virginię, Ryhu Jebediah, a Robert załogę statku. Starcie wygrali bohaterowie, zdobywając tym samym statek. Kapitan piratów został ograbiony z dobytku, a wszyscy piraci wrzuceni do morza. Spośród walczących po stronie BG żeglarzy przeżyło czterech.

Po tej walce uznaliśmy, że BG dopłynęli na Kubę, a swoją część skarbu dostał także Ricarrdo. Na koniec rozdałem jeszcze XP, a gracze sprawdzili, czy Bennies nie zamienią się w doświadczenie. Nie udało im się tym razem.

Uwagi:
1. Wreszcie gracze wykorzystywali możliwości swoich postaci w walce. Combat Survival Guide się przydał. Mnich bez przerwy wykorzystywał Tricki, co sprawiło, że słaba Virginia była numerem dwa na liście najlepszych zabójców podczas bitwy morskiej.
2. Walki rozgrywaliśmy na siatce taktycznej.
3. Wreszcie wyszło, że walka z udziałem kilkunastów BN-ów jest bardzo szybka.
4. Radzę uważniej tworzyć bohaterów. Nie zamierzam za każdym razem liczyć punktów, sprawdzając, czy wszystko jest dobrze zrobione.
5. Zdobyczny statek wam rozpiszę w wolnym czasie. Będzie w komentarzach.

XP:
Denzel Smith - 2 (w sumie 4)
Patrick Fitzgerald O'Malory - 2 (w sumie 8)
Ricarrdo Cavelliera - 2 (w sumie 3)

Moja ocena sesji: 5/6

Body Count: 2

EDIT
Postanowiłem wprowadzić małą zmianę w dacie i ostatecznie umieścić wydarzenia w 1745 roku.

Brak komentarzy: