niedziela, 14 czerwca 2009

14-06-2009 Low Life - How Much is that Sloggy in the Window?

Przyszedł czas na najgłupszy z settingów, z jakim miałem okazję się zapoznać. Na jego korzyść przemawiało również to, że oparty jest na mojej ulubionej mechanice Savage Worlds. Uznałem, że scenariusz ten będzie odpowiedni dla początkujących bohaterów. Sesję rozegraliśmy na niedzielnym spotkaniu GGFF.

Gracze:
Pojawili się Kotul, Raven, Robert i Ryhu. Proponowałem grę również Rafałowi, ale nie odpowiedział na zaproszenie.

BG:
Blob - Robert - pile; Rank: Novice, XP 0; Agility d8, Smarts d4, Spirit d6, Strength d8, Vigor d8; Fighting d8, Guts d6, Persuasion d6, Shooting d6, Stealth d6, Swimming d4, Throwing d6; Pace 6, Parry 8, Toughness 11 (3), Charisma 0; Edges: Brawny, Burly Fellow, Dense & Chewy, Goo Flinging, Malleable; Hindrances: All Thumbs, Innumerate, Stubborn.

Bonduel - Kotul - croach; Rank: Novice, XP 0; Agility d8, Smarts d4, Spirit d4, Strength d6, Vigor d10; Fighting d8, Guts d4, Healing d4, Lockpicking d8, Notice d4, Repair d4, Riding d6, Shooting d6, Stealth d6, Survival d4; Pace 6, Parry 6, Toughness 10 (3), Charisma -2; Edges: Antennae, Crunchy Shell, Gullet of Steel, Nerves of Steel; Hindrances: Clueless, Illiterate, Ugly.

Jim Oithwerm - Ryhu - werm; Rank: Novice, XP 0; Agility d8, Smarts d4, Spirit d6, Strength d8, Vigor d8; Fighting d10, Guts d6, Notice d6, Shooting d8, Stealth d4, Swimming d4; Pace 6, Parry 9, Toughness 9 (2), Charisma 0; Edges: Low Light Vision, Regeneration, Rubbery Skin, Say, Aren't You That One Guy; Hindrances: Funny Looking, Hoardosaurus, Innumerate.

Moighty Arsespanker - Raven - horc; Rank: Novice, XP 0; Agility d6, Smarts d4, Spirit d6, Strength d8, Vigor d8; Climbing d4, Fighting d12, Guts d6, Intimidation d6, Notice d4, Swimming d4; Pace 6, Parry 11, Toughness 9 (3), Charisma -6; Edges: Boogie Knight, Buttkicker, Gurgitation, Luck, Sticky, Tough Ass Mofo; Hindrances: Mean, One Eye, Ugly.

Przebieg sesji:
Tworzenie postaci zajęło nam około półtorej godziny. Najwięcej z tego czasu przypadło na wybór Edge'y i Hindrance'ów oraz na zakup ekwipunku. Było to związane z koniecznością przekazywania sobie podręcznika pomiędzy graczami. Gdy wszystko było gotowe, rozpoczęliśmy grę.

5 Twouary, Floom.

Drużyna zostaje wynajęta przez bogatego croacha do poradzenia sobie z problemem przerośniętego sloga. Warunkiem jest nierobienie mu krzywdy. Nie wiadomo, dlaczego nikt nie decyduje się na przepytanie służby croacha. BG postanawiają natomiast odwiedzić Yorpoza the Sleem, sprzedawcę zwierzęcia, który informuje ich, że otrzymał sloga od grupy pięciu horków, z których jeden miał przypinkę z symbolem topora ubrudzoną chili. Ciekawe są efekty testów Common Knowledge. Najpierw Ryhu wyrzuca snake eyes i upiera się, że Yorpoz jest kimś w rodzaju lokalnego komendanta policji, a jakiś czas później taki sam wynik uzyskuje Robert, sprawdzając, czy Blob wie coś na temat przypinek. Według jego danych jest to znak gangu Rzeźnicy Chili. Pozostali przypominają sobie jednak, że są one rozdawane klientom w "restauracji" Chopping Block. Po teście Streetwise (której to umiejętności nikt nie posiada) Arsespanker dowiaduje się (dwa asy na Wild Die), gdzie jest ona położona. Na miejscu wszyscy poza Blobem zamawiają chili, po czym wdają się w bójkę z horkami. Po wygranej walce i odrobinie zastraszania BG zostają zaprowadzeni do miejsca, gdzie rosną grzyby potrafiące zmniejszyć sloga. Tam horki stawiają opór po raz kolejny, ale po raz kolejny przegrywają starcie. Ujść z życiem udaje się tylko jednemu. Musiałem jakoś utrudnić życie graczom, bo głównymi bohaterami mają być ich postaci, a nie BN-i. Bonduel zabiera jednak za małą dawkę i musi wrócić po więcej.

6 Twouary, Floom.

W nocy Moighty i Blob zajmują się przerośniętym zwierzątkiem, podając mu pierwszą część pomniejszacza. W tym samym czasie Bonduel i Jim zbierają resztę grzybów. Po podaniu ich slogowi, ten zmniejsza się. BG odprowadzają go jeszcze w dzicz i odbierają nagrodę.

Gra zajęła nam około 2,5 godziny. Szybko jak na nasze możliwości. Pierwszy raz od dawna udało mi się zakończyć scenariusz. Po wszystkim rozdałem doświadczenie i rozeszliśmy się.

XP:
Wszyscy BG otrzymali po 3 XP.

Uwagi:
1. Rozmowa o wypróżnianiu slogów z bezodbytowym oofo mnie rozłożyła.
2. W tę grę nie da się grać na poważnie. Bydło było spore.
3. Robert znów nie czuł się za dobrze. Jemu ten setting nie odpowiada, a na sesję przyszedł z nudów.
4. Gracze się nie dogadali, co do wyboru umiejętności podczas tworzenia postaci. Wiadomo, że są takie, które powinien mieć każdy wykupione, ale brak Streetwise w drużynie, gdy zawsze są jakieś informacje do zdobycia na ulicy jest dużym błędem. Nikt również nie umie tropić, co kiedyś może się źle skończyć.
5. Kotul stwierdził po sesji, że mechanika jest bardzo prosta. O to chodzi.
6. Nasze poczucie humoru stoi na bardzo niskim poziomie. Żarty fekalne trzymały się nas bez przerwy.

Moja ocena sesji: 5/6

2 komentarze:

kotul pisze...

Nic dziwnego ze takie a nie inne byly zarty. Z tego co rozumiem ten system jest "wyjatkowy" przez jego "kupowatosc".

Co do samej mechaniki - jedyna dla mnie przeszkoda jest przyzwyczajenie -> zazwyczaj w systemach jest jednak atrybut + umiejetnosc. Czesto sie lapalem na tym ze zle bralem kostki.

Robert pisze...

@Krakonman

System wypadł lepiej niż się spodziewałem. Nawet jakoś się trzyma kupy. Sesja była fajna, bo śmieszna. To jest ok, byle nie za często.
Oczywiście wolałbym zamiast tego zagrać w którąś z rozpoczętych przez nas kampanii :-)
Może jestem jakimś mechanikowym fetyszystą, ale na moje gusta, mechanika SW jest zbyt prosta.