czwartek, 25 czerwca 2015

19-06-2015 Rippers - No Mask / The Secret Servant #1 / Red Cross #1

Na kolejne wezwanie do gry odpowiedzieli Raven, Seji i Tomek, więc kontynuowaliśmy Rippers.

BG:
Izaak Goldberg - Tomek - rabin.
XP: 9, Rank: Novice
Agility d6, Smarts d6, Spirit d8, Strength d4, Vigor d6
Faith d8, Guts d8, Healing d6, Investigation d6, Notice d6, Persuasion d6, Shooting d6
Languages: English, Hebrew
Charisma -2, Pace 6, Parry 2, Toughness 5, Reason 0, Status 5
Hindrances: Loyal, Outsider
Edges: Arcane Background (Miracles), New Power, Power Points
Powers (15 Power Points): bolt, healing, smite

Richard MacLaren - Raven - Szkot.
XP: 13, Rank: Novice
Agility d8, Smarts d4, Spirit d4, Strength d8, Vigor d8
Climb d4, Fighting d10, Guts d6, Notice d4, Stealth d4, Taunt d6
Languages: English, Romanian
Charisma 0, Pace 6, Parry 7 (8), Toughness 7, Reason 0, Status 10
Hindrances: Loyal, One Eye, Outsider
Edges: Brawny, Noble, Quick, Stout-Hearted

Sir Jonathan Dennis Braun of Eatin-over-Heywoods - Seji - baron, mag.
XP: 12, Rank: Novice
Agility d6, Smarts d8, Spirit d8, Strength d4, Vigor d6
Fighting d4, Guts d6, Knowledge (occult) d8, Knowledge (Ancient Greek) d6, Persuasion d8, Spellcasting d8, Stealth d4, Streetwise d6
Languages: English, French, Greek, Latin
Charisma +2, Pace 6, Parry 4, Toughness 5, Reason 0, Status 10
Hindrances: Cautious, Curious, Quirk (nie robić nic, co mogłoby zawieść rodzinę)
Edges: Arcane Background (Magic), Noble, Power Points
Powers (15 Power Points): bolt, detect/conceal arcana, stun

Przebieg sesji:
Raven i Seji przybyli punktualnie i od razu przeszliśmy do konkursu "Jaki smak mają te chipsy?". Prawidłowa odpowiedź: grillowane żeberka. Bennie wygrywa Raven, który staje się mistrzem w rozpoznawaniu dziwnych smaków. Tomek spóźnił się godzinę, bo zapomniał. Udało nam się ustalić, co i jak ma być wpisane na kartach postaci. To już jakiś sukces.

Zaczyna Seji od testu Healing - nieudana próba naturalnego leczenia odniesionych poprzednio ran. Odnośnie samej mechaniki leczenia, moje zastrzeżenia znajdą się w części "Uwagi". BG wykupują bilety do Budapesztu pierwszą klasą. Zabierają ze sob pojmanego w Rumunii doktora i jadą odwiedzić Harkerów. Postanawiam nie robić im problemów na granicy. Lożę odnajdują bez trudu. Tam spotykają Jonathana Harkera, który obiecuje zająć się jeńcem i wyprowadzić go na ludzi, a do tego postanawia objąć Albiona opieką medyczną. Dla zabicia czasu w oczekiwaniu na Minę proponuje bohaterom wizytę w bibliotece. Tam odnajdują oni dramat "Król w Żółci" i zapiski dotyczące tajnej siedziby templariuszy w Paryżu. Jonathan jako osoba ciekawska postanawia przeczytać znalezioną książkę. Dodatkowo, jako ostrożny, próbuje sobie przypomnieć coś na temat tytułowego bohatera. Udaje mu się to, ale nie powstrzymuje się przed dalszą lekturą, nawet pomimo utraty Reason. Kiedy kończy czytać, zostaje wciągnięty w portal do Piekła. Za nim ruszają pozostali bohaterowie i Jonathan. Za uaktywnienie wady Courious Seji dostaje bennie.

Na miejscu spotykają starożytną postać uzbrojoną w kosę, która oferuje im nieśmiertelność, jeśli tylko wypiją z kielicha. Nikt się nie decyduje, więc dochodzi do walki. Ponieważ na każdej sesji muszę o czymś zapomnieć, tym razem padło na testy strachu, który wywoływał demon. Znacznie to ułatwiło działanie drużynie, której ku mojemu zaskoczeniu udaje się pokonać przeciwnika bez większych strat własnych. Jedynym rannym zostaje Izaak, ale nie jest to nic poważnego. Sprawę kończą bolty rzucane przez Jonathana w ilościach hurtowych. Po zamienieniu się Króla w pył otwiera się portal, który umożliwia drużynie powrót do naszego świata.

Niedługo później Mina Harker wraca z polowania na wilkołaki, a przy obiedzie małżeństwo gospodarzy opowiada bohaterom historię walki z Draculą, jednocześnie informując ich o wciąż żyjącym Renfieldzie, którym opiekuje się w Anglii doktor Seward. Ten ostatni jest przedstawiony jako przyjaciel rodziny, który zawsze w miarę możliwości służyć może Rippersom pomocą. Renfield zaś jest cennym źródłem informacji o hrabim i jego poplecznikach.

Drużyna spędza noc na zamku w Budzie, po czym zakupuje bilety do Wiednia, gdzie zamierza udać się do loży w Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej w Hofburgu.

Na tym zakończyliśmy granie, które ze względu na późny start nie trwało zbyt długo.

Man of the Scenario:
Nie było zbyt wiele okazji, żeby się wyróżnić, więc postanowiłem nagrodzić dodatkowym pedekiem Sejiego za największy udział w pokonaniu Króla w Żółci.

XP:
Izaak - 2 (w sumie 11)
Jonathan - 3 (w sumie 15)
Richard - 2 (w sumie 15)

Uwagi:
1. Leczenie. Mam wrażenie, że zasady naturalnego leczenia prędzej doprowadzą do śmierci postaci niż do pełnego uzdrowienia. Zastanawiam się, co z tym zrobić i nie mam żadnego pomysłu. Myślałem o ignorowaniu modyfikatorów za rany przy testach, ale nie wiem, czy to się sprawdzi. To jest ten element mechaniki, który najbardziej kuleje i jest sprzeczny z ideą fast, furious and fun.
2. Bolt. Wyszło, jak bardzo potężny jest ten czar, choć trzeba też przyznać, że sporo kosztuje rzucającego. W najpotężniejszej wersji nasi bohaterowie mogą go rzucić tylko dwa razy w ciągu starcia, więc chyba nie jest źle
3. Loyal. Raven i Tomek za skorzystanie z tej wady i wskoczenie w ognie piekielne za Jonathanem zaczną następną sesję z dodatkowym bennie.

Moja ocena sesji: 3/6

2 komentarze:

Seji pisze...

Fajnie było. :) Leczenie est głupie. Szansa, że mi wyjdzie 1 test na 5 dni jest niewielka i chyba już do końca będę grał inwalidą. ;)

Krakonman pisze...

Robimy coś z tym, czy zostawiamy takie zasady, jakie są?