czwartek, 4 czerwca 2015

21-05-2015 Rippers - Howling Mad

Niesamowite! Kolejny raz w maju udało się nam zagrać. A do tego potrzebowałem jedynie dwóch tygodni na sporządzenie raportu. Leniwy się robię na starość.

Gracze:
Tak jak poprzednio w rolach głównych wystąpili Raven, Seji i Tomek. Kontynuujemy wydostawanie się z Transylwanii i Rumunii do cywilizacji, więc zmiana składu nie miała sensu.

BG:
Izaak Goldberg - Tomek - rabin.
XP: 6, Rank: Novice
Agility d6, Smarts d6, Spirit d8, Strength d4, Vigor d6
Faith d8, Guts d8, Healing d6, Investigation d6, Notice d6, Persuasion d6, Shooting d6
Languages: English, Hebrew
Charisma -2, Pace 6, Parry 2, Reason 0, Toughness 5, Status 5
Hindrances: Loyal, Outsider
Edges: Arcane Background (Miracles), New Power, Power Points
Powers: bolt, smite, healing; 15 Power Points

Richard MacLaren - Raven - Szkot.
XP: 11, Rank: Novice
Agility d8, Smarts d4, Spirit d4, Strength d8, Vigor d8
Climb d4, Fighting d10, Guts d6, Notice d4, Stealth d4, Taunt d6
Languages: English, Romanian
Charisma -2, Pace 6, Parry 7 (8), Reason 0, Toughness 6, Status 10
Hindrances: Loyal, One Eye, Outsider
Edges: Brawny, Noble, Quick, Stout-Hearted

Sir Jonathan Dennis Braun of Eatin-over-Heywoods - Seji - baron, mag.
XP: 10, Rank: Novice
Agility d6, Smarts d8, Spirit d8, Strength d4, Vigor d6
Fighting d4, Guts d6, Knowledge (occult) d8, Knowledge (Ancient Greek) d6, Persuasion d6, Spellcasting d8, Stealth d4, Streetwise d6
Languages: English, French, Greek, Latin
Charisma +1, Pace 6, Parry 4, Reason 0, Toughness 5, Status 10
Hindrances: Cautious, Curious, Quirk (nie robić nic, co mogłoby zawieść rodzinę)
Edges: Arcane Background (Magic), Noble, Power Points
Powers: bolt, detect/conceal arcana, stun; 15 Power Points

Przebieg sesji:
Scenariusz zaczerpnięty został z Rippers Companion. Byłem przygotowany jeszcze na poprowadzenie No Mask z podręcznika podstawowego, ale zabrakło czasu. Poza tym po namyśle stwierdzam, że drużyna jest jeszcze na niego za słaba.

Zaczęliśmy od pytania konkursowego: jakiego smaku są chipsy, które właśnie jemy. Raven zgadł, że kurczak, więc wygrał dodatkowego bennie.

BG zbliżają się do wioski, gdy atakuje ich samotny wolfman. Oczywiście nie stanowi on żadnego zagrożenia dla drużyny i zostaje bez problemów pokonany.

Rankiem, kiedy drużyna próbuje sobie zorganizować transport do Bukaresztu, okazuje się, że Albion gdzieś zaginął, ale gracze postanawiają zignorować moją informację na ten temat. W oczekiwaniu na przygotowanie wozu BG idą sprawdzić, co się dzieje w pobliskim szpitalu psychiatrycznym (głównie za namową Tomka); chwilę rozmawiają z lekarzem, po czym wracają do wsi. Dopiero, kiedy są już gotowi do drogi, stwierdzają, że na rzeczy jest coś innego niż moja chęć usunięcia Albiona ze sceny, i ruszają na poszukiwania. Oczywistym kierunkiem wydaje się być wspomniany już szpital, zwłaszcza po odnalezieniu śladów szamotaniny w drodze z gospody do wychodka. Na terenie szpitala dochodzi do walki z jej personelem złożonym z szalonego doktora i jego czterech wolfmenów. Tutaj kreatywnością wykazał się Izaak, który postanowił udostępnić sobie swoją wersję bolta (grom z nieba), niszcząc przy pomocy tego zaklęcia dach budynku, za co został nagrodzony bennie. Walka jest dość ciężka dla drużyny - Jonathan pada nieprzytomny, a na koniec dochodzi do pojedynku pugilistów pomiędzy Richardem a doktorem. Ten ostatni pada nieprzytomny i zostaje zatrzymany przez drużynę. Z uratowanym Albionem, któremu przeszczepiono wilcze oczy, BG kontynuują podróż do Bukaresztu, gdzie zakupują bilety na pociąg do Budapesztu.

Man of the Scenario:
Postanowiłem nagrodzić dodatkowym pedekiem Tomka, za najbardziej aktywną grę.

XP:
Izaak - 3 (w sumie 9)
Richard - 2 (w sumie 13)
Jonathan - 2 (w sumie 12)

Uwagi:
1. Wypełnijcie poprawnie karty postaci, bo jest na nich sporo błędów. Na przykład zapomnieliście, że rozwinęliście swoich bohaterów pod koniec poprzedniej sesji i na początku tej zrobiliście to ponownie.
2. Nie mam więcej uwag.

Moja ocena sesji: 4/6

Brak komentarzy: